امروز: دوشنبه، 2 بهمن 1396

پایگاه آموزشی نرم افزارهای BIM

Iran BIM Center

ناپدید شدن پنجره هاشور یا ریبون هاشور

ناپدید شدن پنجره هاشور یا ریبون هاشور

ویژگی Hatch Ribbon از ورژن های 2009 به بالا در اتوکد ایجاد شده است و تمامی امکانات هاشور به صورت یک Tab(زبانه) در اتوکد در دسترس می باشد. در ورژن های قبلی به شکل پنجره تنظیمات هاشور بود. هر چند در نسخه های جدید با کلیک بروی فلش Hatch Setting پنجره تنظیمات هاشور مانند ورزن های قبلی نمایش داده می شود.

گاهی مواقع ممکن است کلا در اتوکد در هنگام استفاده از Hatch هیچ یک از پنجره و تنظیمات هاشور نمایش داده نشود و یا ممکن است شما بخواهید حالت پیش فرض ایجاد هاشور را به دستوری، ریبونی و یا پنجره تنظیمات تغییر دهید. برای اینکار می توانید از تکنیک زیر استفاده کنید.


ناپدید شدن پنجره هاشور یا ریبون هاشور

 


تکنیک هاشور زدن در محیط باز اتوکد

اگر شما در اتوکد نیاز دارید که هاشوری را در یک محیط غیر بسته ایجاد کنید، این مطلب را مطالعه کنید چون برای همه کاربران اتوکد حتما حداقل یک بار این مشکل ایجاد شده است و نیاز داشتند هاشوری را در محیطی که باز است ایجاد کنند. در حالت پیش فرض برای هاشور مقدار Gap بروی "0" تنظیم شده است و شما می توانید این مقدار را بروی تا "5" تغییر دهید.(بستگی به واحد دارد).

تکنیک هاشور زدن در محیط باز اتوکد

 


تفاوت نرم افزار Revit و Autocad

نرم افزارهای Autodesk AutoCAD and Autodesk Revit، دو نرم افزار پیشرو در صنعت معماری جهان می باشد. نرم افزار اتوکد یک ابزار در سطح جهانی برای تهیه drafting طرح های داخلی یا خارجی و ... می باشد در حالی که Revit یک راه حل هوشمندانه برای ایجاد طرح دقیق از ساخت و ساز پروژه های بزرگ با روش BIM می باشد. مطمئنا خیلی از ماها در اطراف خود این جمله که "تفاوت این دو دقیق چیست" را شنیده ایم... .  
 

تفاوت نرم افزار Revit و Autocad

 


آموزش تکنیک های اتوکد(قسمت اول)

برای بسیاری از کاربران اتوکد یاد گرفتن تکنیک هایی که باعث سرعت کار آنها شود بسیار مهم می باشد. برخی از این تکنیک ها تا حد بسیار زیادی در سرعت و دقت و کیفیت کاری آنها تاثیر می گذارد. بنابراین در قسمت تکنیک های قسمت اول را برای شما دوستان قرار می دهیم که امیدواریم لذت ببرید. برای یادگیری حرفه ای اتوکد، می توانید به فروشگاه سایت Iran-Bim تشریف ببرید و بسته آموزشی اتوکد 2016 را خریداری کنید.

آموزش تکنیک های اتوکد(قسمت اول)

 


آموزش کامل اتوکد دوبعدی

نرم افزار اتوکد برای همه مهندس های محترم، جزء نرم افزارهای در اولویت می باشد و نحوه کار کردن با این نرم افزار را باید بلد باشند. در این قسمت برای دوستانی که می خواهند تازه شروع به یادگیری این نرم افزار کنند، آموزش ها دو بعدی را قرار دادیم. این آموزش ها از پایه می باشد و در سطح مقدماتی و متوسطه می باشد و برای یادگیری بسیار عالی هستند.

آموزش کامل اتوکد دوبعدی

 


کلید های میانبر Autocad

نرم افزار اتوکد به کاربران خود این امکان را می دهد تا برای ابزارهای پرکاربر کلید های میانبری ایجاد کنند و یا اینکه از کلید های کیانبر پیشفرض استفاده کنند. کلید های میانبر باعث افزایش سرعت ترسیم در پروژه ها می شود و اکثر کاربران حرفه ای نرم افزار اتوکد با کلیدهای میانبر آشنایی کامل دارند و از آنها استفاده می کنند بنابراین برای کاربرانی که سطح متوسطه به بالا هستند پیشنهاد می کنم حتما این کلیدهای میانبر را به خوبی یاد بگیرند و برای سرعت بخشیدن به ترسیم ها از انها به جای ابزار استفاده کنند.
 

کلید های میانبر Autocad

 آموزش مدلسازی پله ی گرد در اتوکد سه بعدی

شاید بسیاری از شماها برای مدلسازی پله گرد در اتوکد کمی مشکل داشته باشید و دقیقا ندانید از چه ابزارهایی می توانید استفاده کنید تا دقیق و سریع به هدف خود برسید. البته در مدلسازی سه بعدی نمی توان ادعا کرد که فقط روشی که می گوییم درست می باشد، اما می توانیم بگوییم این روش، یکی از روش های منطقی و دقیق مدلسازی یک پله گرد در اتوکد می باشد. همیشه نرم افزارها ابزارهای زیادی در اختیار کاربر قرار می دهد تا کاربر با استفاده از توانایی های ابزار و ابتکار خود مدل مورد نظر را ایجاد کند.

آموزش مدلسازی پله ی گرد در اتوکد سه بعدی

 


تبدیل فایل سه بعدی اتوکد به دو بعدی

برای تبدیل یک مدل سه بعدی اتوکد به دو بعدی اتوکدی، در نرم افزار اتوکد روش های زیادی وجود دارد برای مثال : Flaten-Flatshot-Solprof و ... و یا اینکه فایل سه بعدی را وارد نرم افزاری مانند رویت کنیم و سپس در دید نما و یا دید مورد نظر شویم و دوباره خروجی اتوکد بگیریم که روش بسیاری ساده و خوبی می باشد. اما در این قسمت روشی را می خواهی معرفی کنیم که در خود نرم افزار اتوکد باشد و هم اینکه خوب و با کیفیت باشد و مهم تر از همه اینکه، به شما امکان باز کردن هر نوع فایل قفل شده ای را می دهد.

تبدیل فایل سه بعدی اتوکد به دو بعدی

 


ویژگی های جدید اتوکد 2017

هر سال شرکت اتودسک کاربران خود را با ویژگی های منحصر به فردی که به نرم افزار اتوکد اضافه می کند حیرت زده می کند و در ورژن AutoCAD 2017 نیز مثل ورژن های قبلی همینطور می باشد.


 

ویژگی های جدید اتوکد 2017